Sportmediaset – Sondazh mbi penalltitë për Milanin | Shpërthen zemërimi i tifozëve kuqezi

11 penallti sezonale janë dhënë për Milanin, i cili është i pari në renditjen e veçantë të 11-të metërshave të marra deri më tani në kampionat.

Një fakt që shpesh ka shkaktuar diskutime në qarqet larg kuqezinjve, përkundër faktit që shumicën e kohës moviola dhe VAR kanë konfirmuar korrektësinë e vendimeve të gjyqtarëve.

Milan Torino 2-0 rigore di Kessie - YouTube

Pavarësisht kësaj, sot ekipi editorial i Sportmediaset nisi një sondazh në llogarinë e tij në Tëitter, në lidhje me penalltitë në favor të skuadrës së Piolit.

Kjo skuadër editoriale sportive pyeti përdoruesit dhe ndjekësit e saj nëse 11-të metërshat e dhëna për Milanin ishin rezultat i fatit apo nëse ishin të merituara.

Një pyetje në dukje e thjeshtë, por që tërhoqi përgjigjet e zemëruara dhe negative të shumë tifozëve kuqezi, mjaft të bezdisur nga sondazhi.

Në fakt, shumë protesta në rrjetet sociale nga tifozët e Milanit. Sondazhi i Sportmediaset u shfaq pretekst dhe i diskutueshëm në lidhje me udhëtimin sezonal të Milanit.

Thjesht lëvizni nëpër komentet poshtë postimit të sondazhit për të kuptuar se sa tifozë të kuqezi janë indinjuar plotësisht nga pyetja.

Shumë kujtojnë se si 11 penalltitë e dhëna janë rezultat i një faze sulmuese që është gjithmonë e rrezikshme dhe konstante nga ana e ekipit të Pioli, por jo e ndihmave të gjyqtarëve ose nënzgjedhjeve të pushtetit siç dëshiron të kuptojë dikush.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu