SPORTMEDIASET: “Milani rrezikon rekordin negativ historik! Motivi”

Nga kampion dimri në vendin e pestë.

Një super rrëshqitje e cila e nxori Milanin virtualisht nga zona e Champions League – objektivi i deklaruar në fillim të sezonit.

Sipas SportMediaset, në këtë kuptim, Ibrahimovic dhe shokët e tij të skuadrës rrezikojnë të vendosin një rekord negativ që nuk ka ndodhur kurrë më parë.

Asnjëherë në të kaluarën, në epokën e 3 pikëve për fitore (’95 -’96), skuadra kampione e dimrit ka mbetur jashtë katër vendeve të para.  

Në ’98 -’99 dhe në 2002-2003 Fiorentina e Trapattoni dhe Milani i Ancelottit e mbyllën në vendin e parë pas fazës së parë dhe më pas përfunduan të tretët në fund të kampionatit, por këto janë dy rastet ekstreme…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu