SPORTMEDIASET! “Milani provon për Damsgaard! Maldini studion ofertën: dy “karta”

Sipas asaj që SportMediaset raporton për Italia Uno, për momentin nuk ka negociata zyrtare, por Milani me të vërtetë dëshiron të provojë goditjen për Mikkel Damsgaard.

Talenti nordik i Sampdoria është duke treguar vlerat e tij dhe potencialin në këtë kampionat europian.

Shumë skuadra ia kanë hedhur sytë dhe nuk është hapi që së shpejti të hapet ankand, teksa presidenti i Sampdorias, Ferrero, kryqëzon gishtat, duke u nisur nga një vlerësim 30 mln euro.

Por, Milani mund të luajë dy karta  të forta pasi ka në dispozicion të përfshijë në këtë operacion Hauge ose Pobega, që të dy kanë një vlerësim rreth 15 mln euro.

Kësaj do t’i shtohej kështu një pjesë fikse parash me ndonjë bonus.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu