SPORTMEDIASET – Milani prezanton ofertën te De Paul

Pasi Hakan Calhanoglu vendosi të mos rinovojë, Milani tani po kërkon një mesfushor të ri sulmues që do të përfshihet në skuadrën e Stefano Pioli.

Sipas informacionit të publikuar së fundmi nga Claudio Raimondi në SportMediaset në Italia Uno, në orët e fundit pista që çon te Rodrigo De Paul po bëhet gjithnjë e më e ndezur.

Për argjentinasin do të ishte gati një kontratë prej 3 milion euro në sezon. De Paul shihet si zëvendësimi ideal i Calhanoglu, por vlerësohet nga Udinese 40 milion euro, një shifër e rëndësishme që kuqezinjtë do të donin të mbulonin pjesërisht me një homolog teknik (në negociatat midis Hauge, Gabbia dhe Daniel Maldini) .

Djalli më pas mund të marrë burime të tjera për të mbyllur këtë treg të goditur nga shitja e disa lojtarëve, të tilla si Krunic apo Castillejo për shembull.

Sa i përket Hakan Calhanoglu, ka interesime nga Juventusi dhe Interi, pa harruar këtu edhe ofertën e Katarit prej 8 mln euro te Al Duhail.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu