SPORTMEDIASET: Milani largon Castillejo, fuqizimi për Piolin mund të vijë nga Gjermani!

Milani është gjithmonë shumë i vëmendshëm ndaj talenteve të reja. Në këto sesione të tregut të transferimeve, menaxhmenti amerikan ka treguar se po kërkon edhe jashtë vendit për të forcuar organikën.

Ditët e fundit, kuqezinjtë i janë është afruar Silas Ëamangituka, kongolez i lindur në 1999, që luan te Stuttgart.

Bëhet fjalë për një sulmues, i cili në sezon, me fanellën e ekipit gjerman, luante kryesisht si një anësor i djathtë, por në të kaluarën ai veproi edhe si sulmues qendror. Golat e shënuar tashmë janë 13, në 24 ndeshje të luajtura.

Një ecuri e mirë për një futbollist krahu, i cili sigurisht nuk ka kaluar pa u vënë re.

Nuk është sekret që Milani do të lëvizë verën e ardhshme për të forcuar korsinë e duhur, e cila konsiderohet si më e dobëta.

Klubi do të vazhdojë të përqendrohet te Saelemaekers por do të dëshirojë ta mbështesë atë me një titullar.

Ngelja në klasë, për momentin, është e lidhur me Samu Castillejo, i cili nuk është bindës. Milan, pas gjysmës së dytë të mirë të sezonit të kaluar, priti një rritje nga spanjolli që nuk ndodhi.

Castillejo mund të kthehet në Spanjë gjatë verës, ku e pëlqejnë disa klube. Deri më sot, ka shumë emra në fletoren e Milanit për të forcuar korsinë e duhur. Sportmediaset konfirmon interesin për Silas Ëamangituka.

Milani po reflekton gjithashtu te Florian Thauvin dhe Otavio. Të dy lojtarët kanë një kontratë që skadon më 30 qershor dhe një investim për ta do të lidhet vetëm me pagën. Ditët e fundit flitet për një distancë prej rreth një milion euro midis kërkesës (4 milion) dhe ofertës (3 milion) për francezin.

Nga ana tjetër, Milan dhe agjenti i Otavio kanë pasur kontakte vazhdimisht.

Por, futbollisti kongolez i Stuttgart, duket se përfaqëson më shumë profilin e kërkuar në vitet e fundit nga Milani i ri, i quajtur Gazidis-Maldini-Massara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu