Sportmediaset – Milan, ofertë Portos për fantazistin: detajet!

“Dritarja” e merkatos verore është duke përfunduar dhe Milani po garon me kohën për t’i dhënë Stefano Piolit mesfushorin e ri sulmues.

Një profil absolutisht funksional është i nevojshëm duke ditur se i gjithe sezoni nuk mund te luhet me vetem Diaz dhe sepse trajneri kerkon qe te kete nje unaze lidhese mes mesfushes dhe sulmit.

during the UEFA Champions League Group D match between FC Porto and FC Schalke 04 at Estadio do Dragao on November 28, 2018 in Porto, Portugal.

Kerkohet vizioni i lojës, dinamizmi dhe sidomos shpejtesia. Milani po synon një profil të aftë për të luajtur si mesfushor qendror sulmues ashtu edhe si ne krah te djathtë.

Emrat që janë ngritur në krye të listës së Maldini dhe Massara janë dy: Jesus Corona dhe Junior Messias. Nëse ka disa dyshime për brazilianin e Crotone në lidhje me përvojën dhe moshën, duket se ka një dëshirë të madhe për të vënë bast për meksikanin e Porto.

28 vjeç dhe një përvojë e mirë në ligë dhe kupa, Corona mund të jetë përforcimi perfekt për këtë Milan. Meksikani di si të veprojë si pas sulmuesit ashtu edhe në anët e sulmit.

Kontrata e tij skadon në vitin 2022 dhe nuk është më në zemër të projektit teknik të Portos. Milani paraqiti ofertën e tij të parë.

Në edicionin e sotëm të Sportmediaset, në Italia 1, Claudio Raimondi zbuloi: gazetari tregoi për një interes të gjallë të Maldinit dhe Massara për Jesus Corona. Negociatat me Porton janë duke u zhvilluar me Milanin i cili tashmë ka paraqitur ofertën e tij të parë.

10 milionë euro plus 2 bonuse do të ishte propozimi i parë i Milanit për portugezin sipas Raimondi.

Një shifër mjaft e mirë për një lojtar 28-vjeçar dhe një vit nga skadimi i kontratës. Porto, megjithatë, aktualisht duket se dëshiron të tërheqë litarin sa më shumë që të jetë e mundur.

Kërkohen 20 milion për shitjen e Tecatito (pseudonimi i Corona). Një shifër që Milani sigurisht që nuk është e gatshme ta pranojë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu