SPORTMEDIASET: Milan-Calhanoglu nuk ka mbaruar! Zbulohet ëndrra e turkut

Siç u tha në ditët e fundit, Milan dhe Hakan Calhanoglu nuk kanë gjetur ende një marrëveshje për rinovimin e kontratës e cila do të skadojë në 30 qershor 2021.

Thashethemet për lamtumirën e tij të mundshme në fund të sezonit po bëhen gjithnjë e më konkrete:

kuqezinjtë nuk duket se janë të gatshëm të plotësojnë kërkesat e agjentit turk, i cili do të donte 6 milion euro e sipër.

Një shifër që, përkundrazi, Interi dhe Juventusi do të ishin të gatshëm ta vendosnin në pjatë, por vetëm nga vera e ardhshme, pra pa paguar kartonin, ndryshe nga ajo që mund të bëjë Atletico Madrid i Simeones (sipas burimeve të AS).

“Djalli” aktualisht është ndalur në 3.5 milion euro por në ditët në vijim do të ketë kontakte të mëtejshme: siç raporton Sportmediaset, vullneti i Milanit është që të jetë në gjendje të bindë Calhanoglu, shumë i rëndësishëm për tabelën e shahut të Stefano Pioli.

Të dy kanë nevojë për një sakrificë, por vullneti i lojtarit turk është të bëhet një flamur i klubit kuqezi. Praktikisht, nëse do të mbyllej me 4.5 mln euro dhe bonuse do të ishte idealja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu