Sportmediaset – Milan, afron shkëmbimi me Genoa | Detajet

Milani është në kërkim të një zëvendësi Ibrahimovic dhe, sipas Sportmediaset, Elliott ka dhënë dritën jeshile për operacionin.

Sidoqoftë, është e vështirë të arrihen lojtarë të një niveli të caktuar si Mandzukic, shumë larg moshës së kërkuar dhe pagës.

Pista që çon te Milik është gjithashtu e ndërlikuar: kërkesat e Napolit janë shumë të larta për një lojtar që skadon kontrata e tij në fund të këtij sezoni.

Papu Gomez, i cili nuk është një qendër sulmues – gjithashtu duhet të përjashtohet – por ai mund të kthehet në fjalime të tjera.

Opsioni më konkret për momentin duket të jetë Gianluca Scamaça, sulmuesi i Genova-s në pronësi të Sassuolo.

Sulmuesi është një nga zbulimet e pakta të lumtura të këtij fillimi të kampionatit për kuqeblutë.

Milan, ndër të tjera, të mërkurën në mbrëmje ishte duke pësuar humbjen pikërisht nga akrobacia e tij.

Siç raportohet nga Sportmediaset, Milani dhe Genoa mund të diskutojnë një shkëmbim: Scamaça te kuqezinjtë dhe Lorenzo Colombo te Genoa, në huazim.

Mund të jetë gjithashtu një zgjidhje e mirë për ish-sulmuesin e Primavera, i cili ka gjetur shumë pak hapësirë ​​deri më tani në Milano ndërsa në Genova ai do të kishte më shumë shanse për të luajtur.

Sidoqoftë, nuk duhet harruar se lojtari është në pronësi të Sassuolo, kështu që marrëveshja aktuale midis emilianëve dhe klubit të Preziosit do t’i “kalonte” Milanit.

Genoa e huazoi atë me të drejtën e blerjes për 20 milion euro, kështu që në fund të sezonit kuqezinjtë mund të vlerësonin blerjen e tij.

Tani për tani, megjithatë, Scamaça duket se është një emër interesant për deputetin Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu