Sportmediaset – Kaladze i vjen në ndihmë Maldinit! Kuqezinjtë sfidojnë Bayern…

Milani dhe Bayern Munich janë gati që të sfidohen për një sulmues krahu të talentuar që këtë vit në Rusi ka qenë zbulim.

Pjesë e Rubin Kazan, bëhet fjalë për Khvicha Kvaratshkelia, i datëlindjes 2001, gjeorgjian, që këtë sezon ka shënuar 4 gola duke dhënë edhe 4 asist.

Kuqezinjtë fillimisht nuk kishin lëvizur dhe dukej sikur ky territor nuk ishte prekur ende nga Maldini & Co, por ka mjaftuar një telefonatë nga një mik i legjendës kuqezi për të ndryshuar gjithçka.

Në fakt, Sportmediaset shkruan se ka qenë ish-kuqeziu Kaladze ai që ka sinjalizuar djaloshin e talentuar, duke e pasur bashkëkombas.

Milani do të përpiqet të fuqizojë krahët në sezonin e arshshëm të merkatos, sidomos në korsinë e djathtë, aty ku duket hapur se Castillejo dhe Saelemaekers nuk mund të ofrojnë asist dhe gola…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu