SPORTMEDIASET: Jo vetëm Ibrahimovic, Milani humbet dhe Saelemaekers!

Përveç Zlatan Ibrahimovic, Stefano Pioli do të duhet të heqë dorë edhe nga Rafael Leao, i cili u dëmtua në ekipin kombëtar por sidomos dhe Alexis Saelemakers, i cili dëmtoi kyçin e këmbës kundër Napolit.

Sipas Sportmediaset, belgu do të duhet të mungojë dy javë, pra praktikisht 4 ndeshje (Sampdoria, Lille, Fiorentina, Sparta Praga).

Ibrahimovic scores again as Milan stay top

Pa suedezin dhe portugezin, Pioli do ta zhvendosë Rebicin në rolin e qendërsulmuesit me Hauge në të majtë, ndërsa në të djathtë, ku zakonisht luan belgu, Castillejo dhe Brahim Diaz do të alternohen.

Në këtë situatë emergjente, dy të rinjë e skuadrës mund të gjejnë hapësirë, përkatësisht Lorenzo Colombo dhe Daniel Maldini.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu