SportMediaset – “Je një njeri i vdekur!” Kërcënimi i Lukakut. Gazetari: Media talebane, duan ta bëjnë me zor Zlatanin racist!

Orët e fundit nuk flitet për asgjë tjetër më shumë se sa për sherrin mes Zlatan Ibrahimovic dhe Lukakut, në fund të pjesës së parë të derbit Inter-Milan në Kupën e Italisë.

Edicioni i sotëm i SportMediaset ka provuar që të rindërtojë duelin verbal mes dy sulmuesve dhe ka arritur të kapë edhe një fjali mjaft të fortë të Lukakut ndaj suedezit: “Je një njeri i vdekur!”.

Gazetari i mirënjohur Paolo Bargiggia, publikoi një shënim në faqen e tij të internetit në të cilin ai thotë fjalën e tij për çështjen që përfshinte Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku.

Këtu është një përmbledhje e hapave kryesorë të mendimit të Bargiggia: “Sapo buzët e Ibrahimovicit u lexuan, teksa iu drejtua Lukakut në përleshjen kokë më kokë në San Siro, talibanët e medias filluan: “Ibra është racist, ai ishte gabim, ajo që bëri ishte serioze, është racizëm, kemi nevojë për sanksione shembullore …”

Ibrahimovic bëri një gabim dhe një pikë. “Shko dhe bëj ritualet e tua voodoo gomar…” i tha ai belgut, ish shokut të skuadrës te Manchester United në sezonin 2017/18:

“Unë do të të q* ty dhe gruan tënde…” përgjigja e Lukaku. Dhe referimi në ritet e voodoo të Ibra i referohej mënyrës me të cilën lojtari i Interit zgjodhi United pas Everton, pavarësisht nga fakti që nëna e tij e kishte këshilluar atë të shkonte te Chelsea, gjatë një udhëtimi në Afrikë dhe praktikimit të riteve të veçanta.

Por racizmi i vërtetë është diçka krejtësisht tjetër. Dhe është koha të pushojmë së dashuruari për të vënë etiketa për këdo që nuk është homologuar në Diktaturën e Mendimit që globalistët, tiranët e rinj të shekullit njëzet e një, e duan kaq shumë.

Asgjë nuk mund të jetë më gabim nëse dëshiron të futësh në kafaz dhe të shtypësh personalitete të ndryshme me supën e zakonshme të racizmit.

Në natyrë ka pak a shumë individë të bindur dhe pajtues. Ose pak a shumë ngatërrestarë dhe grindavece. Ibrahimovic është një prej tyre. Nëse te Milani, Pioli dhe klubi kanë b*le, ata e gjobisin Ibra për episodin dhe për dëbimin; por sigurisht jo për një racizëm të pretenduar që nuk ekziston”.  

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu