Sportmediaset: “Gjithçka sillet rreth Calhanoglu, kështu Milani do të kishte thesarin e krahut…”

Gjithçka sillet rreth Hakan Calhanoglu. Në orët e fundit, optimizmi i Milanit është rritur për të parë turkun akoma kuqezi. Ish lojtari i Bayer Leverkusen ka një kontratë që skadon më 30 qershor dhe aktualisht ka vetëm dy oferta në tryezë: një nga Djalli, 4 milion euro plus bonus dhe një nga Katar, praktikisht dyfish.

Prandaj, hipoteza e Juventusit duket se po zhduket, e cila me ardhjen e Massimiliano Allegri duket se ka ndryshuar objektivat. Ideja e turkut i atribuohej Paratici, i cili, siç e dimë, u largua nga bardhezinjte.

Me hipotezën e Katarit, e cila nuk është bindëse, Calhanoglu duket se synon vërtet t’i thotë “po” Milanit. Ekziston optimizëm dhe ky version konfirmohet edhe nga Claudio Raimondi.

Gazetari i Sportmediaset gjithashtu thekson se negociatat për De Paul tani do të jenë në gjendje gatishmërie, edhe nëse do të mbetej ende një synim kuqezi.

Rinovimi i Calhanoglu, në mënyrë të qartë, do ta çonte Milanin të kursente 35-40 milion euro. Para që do të përdoreshin për të blerë argjentinasin nga Udinese.

Ky buxhet i rëndësishëm që do të transferohej në krahun e djathtë.

Vullneti i Milanit është t’i japë Stefano Pioli një mesfushor sulmues të ri me të majtë, i cili mund të ofrojë më shumë asistime dhe gola sesa Samu Castillejo, i cili është i destinuar të kthehet në Spanjë. Emri i nxehtë në këto orë është ai i Hakim Ziyech, sulmuesit të Chelsea, me të cilin ai gjeti shumë pak hapësirë ​​gjatë sezonit të kaluar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu