SPORTMEDIASET – Gjithçka për Jovic: diskutohet me Real Madrid. Formula e transferimit

Milani duket se ka ndryshuar pjesërisht planet për janarin. Nëse fillimisht nuk dukej e parashikuar ardhja e një qendërsulmuesi të ri përpara, tani po mendohet konkretisht për një zëvendës Ibrahimovic.

Problemet fizike të Zlatan kanë detyruar disa reflektime dhe drejtuesit duken të gatshëm të nisin me sondazhet. Ka tashmë disa emra interesantë por më i popullarizuari, sipas thashethemeve të fundit, është Luka Jovic.

Muaj më parë u fol për mundësinë e arritjes së sulmuesit serb, i cili gjen pak hapësirë ​​te Real Madrid dhe i cili tashmë ka luajtur me Ante Rebic te Eintracht Frankfurt.

Sipas asaj që u konfirmua nga Sportmediaset, Milani ka vendosur të përqendrohet te Jovic për tregun e transferimeve në janar 2021.

Negociatat kanë filluar dhe një takim me agjentin Fali Ramadani pritet së shpejti. Kushtet e angazhimit duhet të diskutohen, ndërsa formula e operacionit do të ishte ajo e një huazimi të thatë për gjashtë muaj.

Joviç së shpejti do të mbushë 23 vjeç dhe ka një dëshirë të madhe për të treguar vlerat. Në një ambient si ai i Milanit ai mund të kthehet përsëri në sulmuesin vdekjeprurës të parë në Bundesliga.

Real Madrid, i cili e pagoi rreth 60 milion euro dy verë më parë, është bindur që ta lërë të largohet.

Serbi ka pesë paraqitje këtë sezon, për një total prej vetëm 200 minutash në fushë.

Klubi kuqezi shpreson të finalizojë marrëveshjen për ta sjellë atë nën urdhërat e Stefano Pioli.

Një profil tjetër që ata pëlqejnë është Memphis Depay, i cili ka një kontratë që skadon në qershor 2021 me Lyon dhe i cili mund të blihet për një çmim të ulët. Gianluca Scamacca i Sassuolo gjithashtu ndiqet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu