SPORTMEDIASET: Gjendja e Calhanoglu ende jo optimale, plani i Milanit duket i qartë!

Lajmet e fundit nga Sportmediaset që vijnë nga Milanello nuk japin ende informacione pozitive për gjendjen e Hakan Calhanoglu.

Turku është ende në dyshim të fortë për ndeshjen e së hënës midis Milanit dhe Romës.

Futbollisti i lindur në vitin 1994 nuk ka gjasa të rikuperohet në kohë nga dëmtimi i kyçit të këmbës.

Sidoqoftë, asnjë merak, pasi Milani për momentin nuk duket i prirur të fusë Calhanoglu tashmë në ndeshjen e ardhshme zyrtare, duke e kursyer.

Stefano Pioli do të presë përgjigjen nga seanca stërvitore e nesërme, gjatë së cilës Calhanoglu duhet të kryejë një lloj testimi për të provuar kyçin e këmbës.

Përshtypja është se numri 10 mund të thirret më së shumti dhe të shkojë në stol.

Me shumë gjasa që ai të jetë në dispozicion për Milan-Sparta Praga, i planifikuar për të enjten në Europa League.

Pioli është gjithashtu i lumtur me kontributin e Brahim Diaz në rolin e mesfushorit sulmues, prapa Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu