Sportmediaset: E ardhmja e Ibres, decizive ne takimin me Gazidis

Sipas asaj qe Claudio Raimondi raportoi ne “Sportmediaset”, Italia 1, e ardhmja e Zlatan Ibrahomovic do te sqarohet pas takimit balle-perballe me Gazidis i cili ka mbetur pezull per shkak te pandemise se koronavirusit.

Ky eshte nje udhekryq themelor, sepse vendimi perfundimtar i Ibrahimoviç do te lidhet rreptesisht me projektet qe do te ilustrohen nga CEO i Milanit. Te varej nga suedezi, zgjidhja ideale do te ishte dhe konfirmimi i Piolit ne pankine, por thashethemet e fundit te cojne ne nje tjeter drejtim.

Ralf Rangnick mbetet kandidati  mei  forte, por ai deshiron fuqi te plote edhe mbi merkaton dhe, rrjedhimisht, deri sa te kete qartesi edhe per pozicionin e Maldinit, gjermani do te mbaje mbi shpine klubin e Milanit. Gjtihashtu po rriten kuotat dhe per Unai Emery, i cili u shkarkua nga Arsenal nentorin e kaluar. Gazidis e takoi per disa muaj ne Londer dhe mendon edhe per te si alternative. Sidoqofte, kur Ibrahimoviç te kthehet ne Milano, do te nevojitet qartesia maksimale mbi rolet drejtuese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu