SPORTMEDIASET: “Donnnaruma-Milan, fiksohet takimi vendimtar. Zbulohet oferta kuqezi”

Prioriteti i Milanit në funksion të së ardhmes është gjithmonë i njëjtë: të rinovojë kontratën e Gianluigi Donnarumma.

Një situatë që do të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur, duke pasur parasysh se marrëveshja aktuale do të skadojë qershorin e ardhshëm.

Sipas lajmeve të fundit nga Sportmediaset, e ardhmja e Donnarumma duhet të vendoset së shpejti, gjatë pushimit për Kombëtaret në nëntor.

Në fakt, drejtuesit e Milanit do të përfitojnë nga pushimi në kampionat për t’u takuar me Mino Raiola, në mënyrë që të negociojnë personalisht rinovimin e portierit të lindur në 1999.

Palët kanë caktuar tashmë një takim në Casa Milan, por padyshim që do të duhet të punohet shumë për një marrëveshje që nuk është e lehtë: klubi kuqezi do të ofrojë një pagë prej 8 milion euro neto, përfshirë bonuse.

Nga ana tjetër, Raiola do të dëshironte të paktën 10 milion në sezon për klientin e tij.

Detaje që do të duhet të rregullohen dhe “limohen”.

Milani shpreson në vullnetin e Donnarumma, i cili e ka bërë të ditur në disa raste se ai dëshiron të qëndrojë me fanellën kuqezi për një kohë të gjatë, gjithashtu duke pasur parasysh perspektivën e një ekipi të ri dhe fitues përveç shiritit të kapitenit të veshur disa herë në muajt e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu