SportMediaset – Caldara, Conti, Duarte, Pobega dhe të tjerët: situata e kuqezinjve pas kthimit nga huazimet

Milan do të duhet të menaxhojë rrethana të ndryshme në këtë treg transferimesh, duke filluar me atë të shumë lojtarëve të huazuar që do të kthehen në bazë.

SportMediaset analizon situatat e ndryshme të lojtarëve, duke filluar me atë të Mattia Caldara.

Mbrojtësi ka qenë te Atalanta që nga janari 2020: në këtë hua 18-mujore ai ka rifituar besimin në fushë, por klubi bergamask nuk do ta blejë atë.

Do të kthehet në Milanello, por është e vështirë për të që të gjejë hapësirë: Tomori, Kjaer dhe Romagnoli janë pika fikse për Piolin. Vetëm nëse Romagnoli do të shitej ose shkëmbehej.

Conti dhe Laxalt gjithashtu do të kthehen në Milano: i pari, pas 6 muajsh huazim në Parma, është i pëlqyer nga Genoa, ndërsa uruguajani, i cili kaloi vitin e fundit te Celtic, ka disa admirues jashtë vendit, kryesisht Rusi.

Huazimi i Leo Duarte te Istanbul Basaksehir do të skadojë janarin e ardhshëm, klubi turk duket i gatshëm të blejë brazilianin për një shumë afër 5/6 milion euro.

Sa për produktet e Akademisë, Colombon e duan shumë klube të Serie B, ndërsa Brescianini mund të përfshihet në marrëveshjen me Brescia për blerjen e Sandro Tonali.

Kapitulli Pobega: Pioli do ta vlerësojë atë gjatë grumbullimit të verës. Salernitana dhe Udinese e pëlqejnë shumë mesfushorin e kombëtares U21, por ai ëndërron konfirmimin me kuqezinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu