SportItalia: “Juventusi sfidon fort Milanin për Kaio Jorge. Santos i acaruar me agjentin e lojtarit”

Juventus përpiqet të rrëmbejë për Kaio Jorge. Sipas asaj që raportohet nga Sportitalia, klubi i Juventusit në të vërtetë i ka dërguar një letër zyrtare Santos për të informuar brazilianët për dëshirën e tyre për të hapur negociatat me lojtarin për të gjetur një marrëveshje ekonomike.

Kaio Jorge tashmë ka një marrëveshje me Milanin, ndërsa Santos e ka gjetur atë me Benfica: Juve përpiqet të hyjë.

Madje, sipas TMW, Juve ka gjetur një marrëveshje ekonomike me Kaio Jorge. Një para-kontratë me lojtarin, me Santos i cili do të preferonte ta shiste atë te Benfica, e cila ka vendosur 5 milion euro në pjatë për talentin e vitit 2002.

Juve tani do të duhet t’i paraqesë një ofertë brazilianit, e cila do të jetë në vlerën e 1/1.5 milion.

Lojtari preferon një transferim në Itali dhe tani mbetet të shihet nëse Milani do të ofrojë më shumë për kartonin e tij, me Zonjën e Vjetër që shikon përpara për momentin.

Santos, në të gjitha këto, është i zemëruar me agjentin e lojtarit për evolucionin e negociatave, duke qenë se shpresonte të mbyllej me Benfica: tani brazilianët do të humbin të paktën 3-4 milion euro!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu