Soumare si Hauge? Milani sot i ka sytë edhe te talenti që në verë nuk erdhi prej kërkesave të Lille!

Ndër lojtarët më të talentuar të Lille që do të luajnë ndaj Milan në Europa League sonte, ka edhe një mesfushor që konsiderohet xhevahir në Francë.

Ky është Boubakary Soumaré, një mesfushor i lindur në vitin 1999 i cili ka ardhur nga disa sezone shumë pozitive me fanellën e klubit francez.

Një element që Milani ndoqi gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve dhe i cili, për ironi të fatit, do ta gjejë veten përballë njëri-tjetrit sonte në San Siro.

Portali Calciomercato.com është kthyer për të zbuluar se si Soumaré ka qenë një objektiv specifik i Milanit për disa kohë, aq sa në të kaluarën e afërt klubi gjithashtu bëri një ofertë interesante shtatorin e kaluar.

Pasi kuptuan vështirësitë për të arritur te Bakayoko – përfundoi te Napoli – kuqezinjtë u përpoqën të zgjidhnin talentin 21-vjeçar me origjinë franceze.

Milani u përpoq të bindte Lille me një ofertë të ngjashme me atë të bërë për Sandro Tonali. Një hua shumë e shtrenjtë plus një detyrim blerje midis dy sezoneve, një formulë që përdoret shpesh nga kuqezinjtë.

Lille, megjithatë, mbylli dyert për këtë opsion, duke vazhduar të kërkojë 35 milion të fiksuara dhe në një zgjidhje të vetme.

Kushte që Milani nuk u është afruar kurrë, megjithatë.

Por Soumaré mbetet një objektiv edhe për të ardhmen. Mesfushori i Lille do të shihet sot në San Siro dhe mund të kthehet në modë në seancën tjetër të verës, atë të qershorit 2021.

Nëse Elliott e lejon atë, klubi i Milanit mund të kthehet seriozisht te ish-ylli i PSG.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu