Soumare i mërzitur me trajnerin e tij, “asist” për kuqezinjtë?

Stefano Pioli ka nevojë për disa afrime, në të gjitha rolet: përparësia është mbrojtësi, si dhe një zëvendës Ibrahimovic, por tani Maldini dhe Massara po mendojnë të marrin një mesfushor gjithashtu.

Sipas asaj që raportohet nga Calciomercato.com, një ide që mund të rikthehet në modë vjen nga Lille: klubi tashmë e kishte menduar atë në verë, por francezët e kanë kundërshtuar me kërkesa shumë të larta. Por tani situata ka ndryshuar plotësisht.

Emri në fjalë është Soumaré, mesfushori i Lille. Këtë vit, krahasuar me sezonin e kaluar, ai ka humbur vend në hierarki: Galtier shpesh ka preferuar lojtarë të tjerë, dhe kjo e ka detyruar lojtarin në disa pankina radhazi.

Një telefonatë nga kuqezinjtë mund ta bindë atë për të ndryshuar ajrin dhe Milani po mendon për këtë.

Lille gjithashtu ka ulur kërkesat: nga 35 milion në verë, tani ata mund të pranojnë 20-25 milion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu