Solskjaer tërbohet me Manchester pas ndeshjes! “Milani agresiv, ja si e ndërtuan golin e fundit! Jam i zhgënjyer nga ekipi im”

Ole Gunnar Solskjaer foli në konferencën për shtyp në fund të Manchester United-Milan. Këto janë fjalët e trajnerit të Djajve të Kuq: “Ne e dinim që për të fituar duhet të shënonim. Barazimi i tyre i ndërlikon gjërat. Shënimi i golave ​​një minutë nga fundi është gjithmonë i ndërlikuar.

Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme në San Siro, ku do të luajmë ndeshje tjetër të fortë. Goli i Diallo ishte shumë i bukur, me kohën e duhur. Goli i Kjaer u ndërtua mirë prej tyre, me një bllok që e lejoi atë të godiste topin. Ky gol na detyron të shënojmë në San Siro dhe të fitojmë ndeshjen.

Ne do të duhet të jemi më agresivë. Ishim të ngadaltë sonte, ata luajtën mirë dhe në mënyrë agresive. Ne ishim të ngadaltë në fazën e posedimit. Ne kurrë nuk kemi luajtur shpejt, unë jam i zhgënjyer me këtë.

Martial? Duhet ta vlerësojmë atë. Shpresoj të rikuperoj Rashford për ndeshjen e kthimit ndaj Milanit. Ne kemi nevojë për të ndërsa Cavani nuk do të jetë.

Kemi një shans për të kaluar, duhet të shënojmë një ose dy gola për të kthyer rrjedhën e të kualifikimit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu