Sky: Tonali, objektivi kryesor. Per sulmin pelqehet sulmuesi i Fiorentines

Milani nuk e ka humbur plotesisht shpresen per te arritur te Sandro Tonali. Sipas gazetarit te mirenjohur sportiv te Sky Sport, Gianluca Di Marzio, klubi kuqezi po planifikon sulmin ndaj mesfushorit te Brescia-s.

Ralf Rangnick (qe me sshume mundesi do te jete trajneri i ardhshem dhe drejtori teknik i Milanit), e vlereson shume lojtarin. Sidoqofte, Interi eshte perpara: ata tashme kane nje marreveshje me Tonalin, por zikalterve i mungon mirekuptimi me Brescia-n.

Futbollisti nuk do t’i thoshte jo nje oferte nga Milani, i cili tani po perpiqet te kuptoje se si te arrije tek ai duke marre parasysh kostot e operacionit.

Per prapavijen, megjithate, jane bere kontakte me agjentet e qendermborjtesit, Ajer te Celtic Glasgow. Per sulmin del ne skene emri i Vlahoviç te Fiorentines. Nderkohe te dy  si Ante Rebic dhe Rafael Leao do te qendrojne ne Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu