SKY – Stërvitje shtesë për 3 futbollistë kuqezi! Pioli tenton t’i rikuperojë

Sipas asaj që raportohet nga Peppe Di Stefano në Sky Sport 24, pasdite Rebic, Leao dhe Calabria u ndalën në Milanello për një seancë trajnimi shtesë.

Qëllimi i Pioli është të përdorë çdo minutë në përpjekje për t’i rikuperuar ata, veçanërisht dy sulmuesit, për nesër në mbrëmje.

Trajneri kuqezi në konferencë parashikoi që prova e nesërme në mëngjes do të jetë thelbësore për të kuptuar nëse ata mund të jenë pjesë e ndeshjes kundër Manchester United.

Nëse Rebic ose Leao do ta bënin atë, do të ishte me të vërtetë shumë e rëndësishme, veçanërisht sepse Ibrahimovic po kthehet por nuk ka 90 minuta në këmbë: në fakt, nëse do të shëroheshin titullari do të ishte një midis kroatit dhe portugezit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu