SKY Sport tremb Milanin mbi Calhanoglu! “Agjenti i tij…”

Ka lajme në frontin e rinovimeve te Milani. Që nga mbrëmja e kaluar, lajmet optimiste vazhdojnë të qarkullojnë për konfirmimin, të paktën edhe për një vit tjetër, për Zlatan Ibrahimovic.

Rinovimi i sulmuesit gati 40-vjeçar duket i pashmangshëm.

Sot ekipi editorial i Sky Sport lëshoi ​​gjithashtu disa detaje: Milani duhet t’i konfirmojë Ibra-s 7 milion pagë neto që ai aktualisht merr.

Asnjë befasi atëherë, Ibrahimovic do të nënshkruajë deri më 30 qershor 2022 dhe më pas do të vendosë nëse do të varë këpucët e tij…

Ligjërimi për Hakan Calhanoglu është i ndryshëm dhe më kompleks.

Numri 10 turk është ende në gatishmëri, duke pasur parasysh se nuk ka ende asnjë parim marrëveshjeje mes Milanit dhe agjentit të tij.

Bisedimet për rinovimin kanë vazhduar për disa kohë, por klubi nuk ka gjetur ende një zgjidhje.

Sipas Sky ka ende një ngërç mes Milanit dhe Calhanoglu. Playmaker gjithashtu u kthye për të shënuar para pushimit, kundër Fiorentina, dhe konsiderohet gjithmonë një titullar për Stefano Pioli. Megjithatë e ardhmja e tij te kuqezinjtë duhet të deshifrohet.

Distanca midis ofertës dhe kërkesës prej rreth 1 milion euro.

Për të rinovuar kontratën, agjentin Gordon Stipic kërkon rreth 5 milion plus shpërblime, ndërsa propozimi i Milanit mbetet në 4.

Për momentin nuk ka asnjë hap pozitiv përpara, kështu që duhet të presim dhe të planifikohen takime të reja në të ardhmen.

Ndërkohë, Juventus duket se ka pasur interes të vërtetë.

Klubi historik rival i Milanit ka kërkuar informacione përmes agjentit të Calhanoglu dhe kërkesat ekonomike: nga rroga te komisionet.

Nëse marrëveshja me Milanin do të mungojë, Juve do të vendosej në radhën e parë për një goditje me parametra zero.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu