SKY SPORT | Tatarusanu apo Mirante? Milani zgjedh portierin. “Por kujdes, shumë do të varet nga ky fakt”

Tani është zyrtare, Antonio Mirante është lidhur me Milanin nga këtu deri në fund të sezonit, të paktën për momentin. Ish -portieri i Romës u punësua për të kompensuar mungesën e Mike Maignan në të ardhmen e afërt. Siç dihet, francezi do të jetë jashtë rreth dy muaj pas operacionit të kyçit të dorës të kryer dje. Por kush do të jetë tani titullari i portes? Mirante apo Tatarusanu?

Manuele Baiocchini, korrespondent i Sky Sport, foli me mikrofonat e transmetuesit menjëherë pas lajmit të blerjes zyrtare të Antonio Mirante. Gazetari sportiv donte të theksonte se hierarkitë midis portes nuk do të ndryshohen.

Prandaj Tatarusanu do të jetë zgjedhja e parë e Stefano Pioli në gol. Rumuni u emërua i dyti në hierarki dhe tani do të trashëgojë postin nga Mike Maignan. Për Mirante, pra, vendi ne stol. Eshtë e qartë, nëse Tatarusanu do të provonte se nuk ishte në nivelin e duhur, Mirante do t’i merrte vendin.

“Tatarusanu do të jetë portieri i parë i Milanit, ne mund ta konfirmojmë këtë. Eshtë gjithashtu një çështje e drejtësisë pasi rumuni ishte i dyti i Mike Maignan. Atëherë është e qartë se hierarkitë mund të ndryshojnë me kalimin e kohës: nëse Tatarusanu nuk bën mirë Mirante do të ishte gati të luante kartat e tij. Milani e mori Mirante pikërisht sepse ai është një portier me shumë përvojë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu