SKY SPORT – Scudetto i mundur? Bennacer nuk dorëzohet, mesazhi i tij për tifozët dhe gjendjen

Ismael Bennacer më në fund i ka lënë pas të gjitha problemet fizike, të cilat nuk e lejuan atë t’i jepte një dorë Milanit.

Algjeriani, i kthyer nga 60 minuta me ekipin e tij kombëtar, është i gatshëm të japë gjithçka në këtë fazë finale.

Isma foli për Sky Sport dhe ende synon Scudetto te mendja e tij: “Ndihesha shumë mirë pas ndeshjes kundër Algjerisë, nuk jam ndjerë kështu për një kohë të gjatë – pranon mesfushori – Ka dhjetë ndeshje për të bërë dhe të gjithë duhet të japim 200%, është hapi i fundit në përpjekjen për të arritur diçka të rëndësishme.

Scudetto – “Sigurisht që ne nuk luajmë të jemi të dytët ose të tretët – vazhdon Bennacer – ne luajmë për të përfunduar të parët.

Duam të bëjmë më të mirën e mundshme, do të shohim se çfarë do të ndodhë. Milani është një ekip i shkëlqyeshëm, me miliona tifozë dhe ne do të luajmë për ta”.

Ismael Bennacer bëri 21 paraqitje këtë sezon, vetëm 12 në Serie A, duke arritur të sigurojë katër asistime.

Numri i përgjithshëm i minutave të luajtura është 1336.

Në gjashtë ndeshjet e zhvilluara në Ligën e Evropës, Milani barazoi dy herë dhe fitoi tre. Në Serinë A, nga ana tjetër, pati 8 fitore, një humbje, në 64 minutat kundër Spezia, dhe tre barazime.

Të Shtunën, siç u përmend, Milan i Stefano Pioli kthehet në fushë për javën e 29-të Serie A.

Bennacer po synon Scudetto por qëllimi i ekipit është ende Champions League: tre pikë duhen kundër Sampdoria të Ranieri dhe trajneri kuqezi po mendon të luajë me algjerianin, i cili është kthyer mirë nga ekipi kombëtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu