Sportmediaset| Pioli studion formacionin. Ja kur mund të kthen Ibra dhe Theo Hernandez. Kujdes nga surpriza

Edicioni i sotëm i Sportmediaset bëri një përmbledhje të formacionit të mundshëm të Milanit kundër Veronës në ndeshjen e caktuar për të shtunën në mbrëmje në orën 20:45.

Gazetari Claudio Raimondi analizoi kushtet e lojtarëve kuqezi, midis atyre që arrijnë të kthehen dhe atyre që do të kthehen vetëm në ndeshjet e ardhshme.

Këto janë fjalët e tij: “Giroud është më i mirë dhe synon të luajë një segment të ndeshjes me Veronën, ndërsa orët e ardhshme dhe stërvitjet këtë pasdite do të jenë vendimtare për Ibrahimovic.

Në çdo rast, suedezi vështirë se do të rrezikohet. Më shumë gjasa për ta parë atë me Porton duke pasur parasysh që në Ligën e Kampionëve Pellegri i ri nuk ishte përfshirë në listë”.

Raimondi pastaj shtoi: “Theo Hernandez, pavarësisht se është vaksinuar, ka Covid dhe mund të mungoje 3-4 ndeshje, synon të kthehet kundër Romës. Tani kundër Veronës në vendin e tij duhet të jetë Ballo-Tourè, por kini kujdes nga zhvendosja e Calabria në të majtë me përfshirjen e Kalulu.

Tatarusanu do të vendoset në portë ndërsa Rebic do të jetë titullar përpara me Leao që vepron si një mesfushor sulmues i majtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu