SKY SPORT: “Milani vendos mbi Dalot!”

Ashtu si Brahim Diaz, Diogo Dalot gjithashtu mbërriti në Milano me një hua të thatë dhe për këtë arsye pa u vendosur një çmim për blerjen. Asnjë marrëveshje nuk u arrit me Manchester United.

Klubet ranë dakord vetëm për të diskutuar një shitje të mundshme të kartonit në fund të sezonit. Mbrojtësi portugez, i cili është integruar mirë me shokët e tij të skuadrës në Milanello, ka pasur një paraqitje të përzier këtë sezon. Titullariteti i Davide Calabria në të djathtë nuk është vënë në dyshim kurrë.

Sipas asaj që u konfirmua nga gazetari Emanuele Baiocchini për Sky Sport, Milani tashmë ka vendosur të mos hyjë në negociata për blerjen e Dalot. Manchester United kërkon 20 milion euro dhe klubi kuqezi nuk është i prirur të bëjë këtë investim.

Mbrojtësi i djathtë portugez do të largohet nga Milanello. Sidoqoftë Paolo Maldini dhe Frederic Massara synojnë të marrin dy mbrojtës krahu në seancën e ardhshme të merkatos së verës.

Në fakt, do të nevojitet një zëvendës i ri Calabria në të djathtë dhe gjithashtu një në të majtë në vend të Theo Hernandez. Këtë sezon Dalot veproi gjithashtu në të majtë për të zëvendësuar Theo kur kishte një nevojë të tillë.

Duhet gjithashtu të mbahet mend se të dy Andrea Conti dhe Diego Laxalt do të kthehen në Milano. Të dy do të kthehen nga huatë e tyre përkatëse te Parma dhe Celtic. Drejtuesit synojnë t’i shesin. Paratë e mbledhura dhe ato të kursyera në pagat e tyre do të ndihmojnë Maldini dhe Massara të marrin dy objektiva të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu