Sky Sport – Milani takon agjentin e Kessie: çfarë filtron mbi rinovimin! “Asgjë nuk e thyen, kur ishte 17 vjeç…”

Sot ka qenë një takim i rëndësishëm në Casa Milan mes agjentit të Franck Kessie, George Atangana dhe drejtuesve të Milanit për rinovimin e mundshëm të mesfushorit kuqezi, tashmë lider i skuadrës.

Milani ka bërë ofertën e saj, më të lartë se ajo e bërë në muajt e fundit, por palët nuk kanë arritur ende një marrëveshje.

Tani Kessie fiton 2.2 milion euro, do të donte të paktën dyfishin. Klubi kuqezi nuk ka arritur ende t’i ofrojë paratë që futbollisti nga Bregu i Fildishtë kërkon.

Milani ka bërë propozimin e tij i cili do të vlerësohet nga lojtari dhe agjenti i tij.

Ndoshta kjo ofertë nuk do të jetë e mjaftueshme për të arritur një marrëveshje dhe për këtë arsye do të nevojiten më shumë takime për të zhbllokuar gjithçka, por koha luan në favor të Milanit pasi kontrata i skadon në verën e vitit 2022.

Duke folur në kanalin e Carlo Pellegatti në YouTube, Alberto Zaccheroni lartësoi Franck Kessiè: “Për vazhdimësinë e performancës Kessiè është i jashtëzakonshëm. Në Cesena e pashë atë duke debutuar në moshën 17 vjeç dhe u ktheva te presidenti dhe më tha se ishte në huazim nga Atalanta. Ishte me personalitet që në atë kohë.

Nuk ka asnjë lojtar në botë që mund ta luftojë atë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu