SKY SPORT: Vjen drita jeshile për Nastasic, por Milani bën sondazh edhe për një tjetër mbrojtës!

Milani vazhdon të ndjekë objektivat në merkato edhe pse deri tani përveç Tonali, Diaz dhe Tatarusanu askush nuk ka mbërritur…

Por, jemi futur te ditët e nxehta dhe normalisht që, duke parë edhe nevojën që ka klubi kuqezi sidomos në mbrojtje, Maldini dhe Massara do të lëvizin konkretisht…

Gjithçka mund të varet edhe nga ndeshja Rio Aves-Milan, që vendos nëse kuqezinjtë do të shkojnë në grupet e Europa League ose jo.

Sky - Milan, emergenza difesa: Nastasic opzione semplice

Sipas Gianluca Di Marzio te Sky Calciomercato L’Originale, Milani vazhdon të lëvizë për mbrojtësin qendror.

Për gazetarin e Sky, bisedimet vazhdojnë me Schalke për Nastasic, me klubin gjerman që ka hapur dritën jeshile me formulën e huazimit me të drejtën e blerjes.

Nordi Mukiele Archives - PSG Talk

Gjatë ditës gjithashtu kishte kontakte me Leipzig për Nordi Mukiele, një mbrojtës i ri francez: kërkesa është për 20 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu