SKY SPORT | “Milani ka akord me Bakayoko dhe Adli, tani duhet gjetur me klubet. Situata”

Marco Demicheli, eksperti i tregut i SkySport, komentoi manovrat e Milanit ne merkato: “Milani dëshiron të marrë të paktën një mesfushor të ri, por nuk përjashtohet që dy mund të mbërrijnë dhe që të dy mund të vijnë nga Franca…

Sot pati një takim pozitiv me agjentët e Bakayoko: klubi kuqezi është afër një marrëveshje në parim me lojtarin që do të kthehej edhe një herë – hera e dyte në Milano – në huazim në Itali, por ende nuk ka marrëveshje me Chelsea dhe duhet të punohet në këtë front.

Sa i perket Adli: njëri nuk e përjashton tjetrin, duke pasur parasysh Kupën Afrikane në janar; edhe këtu ka një marrëveshje në parim me agjentin e lojtarit, por nuk ka atë me Bordo që kërkon më shumë se 10 milionë euro, ndërsa Milani do të donte të shpenzonte 8-9 mln euro: do të jetë e nevojshme të vazhdohet të negociohet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu