SKY SPORT | Ilicic-Milan, ndërpriten negociatat! Motivi

Serie A 2021-22, Amichevole Friendly match Atalanta, JOSIP ILICIC SERIE A 2021-22 Amichevole ATALANTA-Pordenone 2-1

Josip Ilicic nuk do të jetë lojtar i Milanit. Slloveni, i afruar nga kuqezinjtë në këtë sesion të transferimeve me këmbëngulje, do të mbetet te Atalanta. Futbollisti – siç tha Sky Sport – pati një bisedë me Gian Piero Gasperini. Një bisedim që i afroi palët së bashku… .

Prandaj nuk ka shitje – përveç ndryshimeve të programit, të cilat në treg nuk mund të përjashtohen kurrë – për Ilicic, i cili do të përpiqet të fitojë terren mbi konkurrencën brenda ekipit.

Për Milanin, Ilicic, siç u raportua gjerësisht, nuk ishte kurrë një zgjedhje e parë. Rossonerët gjithmonë e kanë parë sllovenin si një alternativë të tretë, veçanërisht më shumë për anësorin e djathtë sesa për rolin e fantazistit.

Milani nuk e konsideroi kurrë shpenzimin e 7-8 milionë eurove të kërkuara nga Atalanta për të liruar lojtarin, i cili do të kishte dashur të vishte fanellën kuqezi. Tani gjithçka ka ndryshuar, me Djallin që vazhdon kërkimin e tij për të forcuar repartin.

Alternativat
Emrat vazhdojnë të jenë të shumtë. Ka shumë të ngjarë që pasi të kenë përfunduar çështjet që lidhen me mbrojtësin e djathtë (Alessandro Florenzi pranë) dhe mesfushorin, do të mbyllet për mesfushorin sulmues / anësorin e djathtë.

Në krye të listës së dëshirave është gjithmonë Ziyech i Chelsea: së shpejti ata do të bëjnë një përpjekje me blutë (hua dyvjeçare me të drejtën e blerjes).

James Rodriguez dhe Isco nuk mund të përjashtohen ende, por qartë i kushtojnë vëmendje surprizave, të cilat janë gjithmonë aty…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu