SKY SPORT: “Giroud, Bakayoko dhe Ziyech! Ishte Chelsea propozuesi… Ja si qëndron situata. Java e parë e korrikut…”

Manuele Baiocchini, i cili foli për Sky Sport 24, tha lajmet e fundit në lidhje me mega negociatat mes Milanit dhe Chelsea për Giroud, Ziyech dhe Bakayoko:

“Me Chelsea gjithçka fillon nga Giroud, Milani dëshiron që ai të alternohet me Zlatan Ibrahimovic.

Sidoqoftë, Chelsea ka rinovuar kontratën e Giroud me një mundësi të njëanshme, Milani po pret që lojtari të jetë i lirë në zero për shkak të premtimit të bërë nga Blues.

Chelsea do të donte disa para për Giroud, por Milani luan lojën e fjalisë ne i japim më shumë hapësira dhe një kontratë më të rëndësishme.

Atëherë, drejtuesit blue thonë: Ok, të flasim për Giroud por edhe për Ziyech dhe Bakayoko.

Ziyech do të zëvendësonte Calhanoglu, Bakayoko do të merrte vendin e Meite, kjo do të nënkuptojë gjithashtu ngritjen e nivelit teknik, por nuk është e lehtë.

Në anën e Milanit ekziston vullneti për të marrë lojtarët dhe për të hequr ato paga nga Chelsea, në anën e Chelsea ka vullnet për të fituar para nga shitja e këtyre lojtarëve.

Tani ka një ngërç në negociata që mund të lirohet. Nëse nuk e kemi keqkuptuar java e parë e korrikut mund të jetë shumë e rëndësishme, sepse atëherë fillojnë grumbullimet.

Chelsea gjithashtu ka shumë lojtarë në organikë, Milani do të kishte nevojë për ta dhe kështu mbase mund të ketë një pikë kthese në këtë biznes”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu