SKY SPORT: Florenzi-Milan, akordi në gjysmë të rrugës mes propozimit dhe kërkesës. Ja pse duhet pritur deri nesër

Ndërsa presim të shohim se si do të kompletohet mesfusha e Milanit, lajme shumë të rëndësishme në lidhje me të ardhmen e Alessandro Florenzi do të raportohen në orët e ardhshme.

Mbrojtësi i Romës po afrohet gjithmonë e më shumë te kuqezinjtë pasi ka gjetur akordin e tij mbi kontratën.

Negociatat kanë qenë në lëvizje të plotë prej ditësh, me Florenzi që i dha dritën e gjelbër kalimit në Milano.

Klubi ka përparësi absolute mbi propozimet që kampioni i Europës ka marrë nga Spanja (Sevilla dhe Atletico Madrid) por ka ende diçka që mungon për t’u mbyllur.

Siç raportohet nga Gianlucadimazio.com, nesër do të jetë një ditë vendimtare. Në fakt, është planifikuar një takim midis menaxherit të përgjithshëm të Romës, Tiago Pinto dhe agjentit Alessandro Luçi, i cili po bën presion për avancimin e operacionit.

Tiago Pinto do të kthehet pas misionit të sotëm në Londër (Roma dëshiron të mbyllë për Tammy Abraham) dhe do të takohet me agjentin e Florenzit nesër.

Mbi të gjitha, ka punë për të bërë në formulën përfundimtare për transferimin e lojtarit roman.

Milan ka propozuar një zgjidhje huazimi me të drejtën e blerjes të vendosur në 6 milionë euro.

Roma do të donte që ajo të bëhej një detyrim blerje, në mënyrë që të ishte i sigurt për një shitje përfundimtare. Kompromisi mund të vijë me një hipotezë në gjysmë të rrugës.

Është e mundur që klubet të mbyllin për një hua me të drejtën që bëhet një detyrim blerje në kushte të caktuara (ndeshjet sezonale dhe objektivat që duhen arritur).

Sidoqoftë, ekziston optimizmi: Florenzi dëshiron Milanin dhe gjithçka duhet të arrihet brenda pak ditësh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu