SKY SPORT: “E kryer! Milani blen Tonalin me zbritje” Sakrifikohet talenti kuqezi, por Maldini tregohet dinak

Gianluca Di Marzio, ekspert i merkatos te SkySport, u shpreh si vijon gjatë ‘Calciomercato – L’Originale’ mbi çështjen Tonali:

“Milani ka arritur praktikisht një marrëveshje të re për të blerë Tonalin në kushte edhe më të favorshme se verën e kaluar.

Nga 10 milion huazim, 15 blerje dhe 10 bonuse, Milan ka arritur për të blerë Tonalin 10 milion euro + 5 bonuse për një total prej 10 milion euro zbritje dhe 25 milion kartoni i Tonalit.

Për të arritur këtë marrëveshje, i sakrifikuari do të jetë i riu Olzer (i ekipit Primavera), që do të shkojë te Brescia.

Por, edhe për këtë rast, Maldini ka treguar dinakëri duke futur të dretjën e riblerjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu