SKY SPORT | Bergomi dhe Costacurta duartrokisin Milanin! “Ata tashmë kanë fituar një gjë kryesore…”

Milani del nga San Siro me humbjen 2-1 është Atletico Madrid. Shumë ish-futbollistë dhe opinionistë dhanë verdiktin e tyre dhe madje komentuan kuqezinjtë dhe paraqitjen deri kur kartoni i kuq prishi gjithçka.

Mes tyre edhe Beppe Bergomi nga studiot e Sky: “Performanca e Milanit ishte bindëse në pjesën e parë, ishte një Milan i madh për nga intensiteti dhe manovrat e lojës.

Ai kurrë nuk vuajti, sigurisht dëbimi i Kessie theu superioritetin e Milanit, por ai ishte në gjendje të mbahej shumë mirë. Pastaj ngadalë ekipi u mbyll, 1-1 mbërriti dhe pastaj përfundoi siç e dimë”

“Milani ka një vetëdije të madhe, ata mund të vënë në vështirësi çdo kundërshtar”

Edhe Billy Costacurta foli për Sky Sport 24, duke komentuar ndeshjen e humbur nga Milani: “Në një grup kaq të vështirë, ku ndoshta ka një skuadër si Liverpooli që do të fitojë të gjitha ndeshjet, Milani, Atletico Madrid dhe Porto do të hanë pikët e njëri -tjetrit. Barazimi për Milanin do të kishte qenë shumë i rëndësishëm.

Është e qartë se kjo është një ndeshke që ju dha pak moral, ndryshe nga ajo në Anfield nga e cila u shkatërruan psikologjikisht. Shumë keq për episodin shumë të dyshimtë të penalltisë në finale”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu