SKY SPORT – Befasi te Milani, Pioli mund të ulë Bennacer në stol: motivi

Peppe Di Stefano foli për Sky Sport 24, duke dhene lajmet e fundit te Milanit në lidhje me debutimin e nesërm ne “Marassi” ndaj Sampdoria:

“Ka lajme interesante për debutimin në mbrëmje. Pioli nuk do të ndryshojë sistemin e lojës dhe do të propozojë përsëri 4-2-3-1 por risia ndoshta është e lidhur me gjendjen e Bennacer pas Covid-19!

Vendin mund t’ia marre Krunic në mesfushe pranë Tonali. Të gjithë titullaret do të luajnë, me Rafael Leao i cili duket se ka fituar balotazhinb me Rebic dhe do luaj së bashku me Brahim Diaz dhe Saelemaekers pas Giroud.

Pastaj Maignan në portë, mbrojtja konfirmohet me Kjaer dhe Tomori, Theo Hernandez dhe Calabria në krahë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu