SKY SPORT – “Atalanta-Milan mund të jetë ndeshja e fundit për dy kuqezi, vetëm nëse…”

Jemi pothuajse në fund të këtij sezoni shumë të gjatë. Shumë kënaqësi, por edhe shumë vuajtje te Milano, duke përmbledhur gjithçka. Ndeshja e fundit, e diela në mbrëmje kundër Atalanta, mund të sjellë gëzim ose dhimbje për ekipin e Pioli.

Fitorja e mundshme do t’i jepte Milanit kalimin për në Ligën e Kampionëve, humbja mund të nënkuptojë vendin e pestë dhe për këtë arsye një pozitë të dobët për Ligën e Evropës.

E qartë se kuqezinjtë duan të arrijnë vendin e katërt të lakmuar, pas 7 vitesh agjërim. Pjesa më e madhe e së ardhmes së klubit kalon nga hyrja në Ligën e Kampionëve. Dhe rinovimet e dy lojtarëve të rëndësishëm si Hakan Calhanoglu dhe Gigio Donnarumma gjithashtu duket se varen nga kjo.

Konfirmimi vjen nga Sky Sport: Peppe Di Stefano foli në lidhje nga Casa Milan për të shpjeguar pak situatën rreth rinovimeve të Gigio dhe Calha. Fjalët e tij të hidhura që konfirmojnë se mosvendosja në Champions League mund të bëjë që dy lojtarët të largohen nga Milano:

“Mund të jetë ndeshja e fundit e Donnarumma si dhe Calhanoglu. Pas ndeshjes kundër Atalanta, do të mbetet të kuptojmë se çfarë mund të ndodhë për të dy.

Është e sigurt që pas kampionatit njëri do të largohet për ekipin kombëtar turk dhe një për atë italian. Është ende herët për të diskutuar këtë “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu