SKY: Situata Leao përpara Napoli-Milan! Gattuso rikuperon “digën” e mesfushës

Lajmi i keq i javës për Milanin vjen nga Portugalia. Sulmuesi Rafael Leao, në fushë me ekipin e tij Under 21, u ndal me një problem në muskuj.

Futbollisti i vitit 1999, siç raportohet nga Sky Sport, tashmë është kthyer në Milanello dhe, përsëri në të njëjtën ditë, do të kryejë testet e zakonshme instrumentale për të vlerësuar shkallën e dëmtimit.

Leao nuk u duk i shqetësuar, pasi kishte postuar një histori dje në mbrëmje, në të cilën ishte i lumtur për kualifikimin evropian të Portugalisë së tij.

Por, sipas indikacioneve të fundit, duket e vështirë të shikohet numri 17 i Milanit në dispozicion për Napoli-Milan.

Ndoshta Pioli dhe stafi i tij do të vendosin të kursejnë Leao dhe të mos rrezikojnë atë, duke i lënë hapësirë ​​Ante Rebicit në rolin e krahut të majtë.

Gjithçka do të jetë më e qartë në mbrëmje, pas përfundimit të kontrolleve mjekësore.

Sakaq, te Napoli Osimhen u stërvit veçmas dhe gjithashtu rrezikon të mos luajë. I bashkohet grupit Bakayoko pasi kaloi gjendjen gripale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu