Sky shpjegon motivin e mungesës së Calhanoglu. Nga Spanja ndezin merkaton: “E do Barcelona!”

Siç është raportuar nga ekipi editorial i Sky Sport, Hakan Calhanoglu nuk do të bashkohet me pjesën tjetër të ekipit në Bolonjë në orët e ardhshme.

Mesfushori sulmues turk nuk do të qëndrojë në Milano për t’u rikuperuar me qetësi nga ndalesa për shkak të Coronavirus (i cili zgjati dy javë), duke pritur raportet mjekësore (në veçanti elektrokardiogramën) që do të mbërrijë shpejt.

E ndërsa është shëruar nga Covid-19, sirenat e merkatos vazhdojnë pasi ende nuk ka rinovuar.

Siç raporton Marca, kandidati presidencial i Barcelonës Victor Font në fakt synon playmakerin që do të shohë kontratën e tij të skadojë në qershor.

Nëse është e vërtetë që javët e fundit kanë parë hapa të qartë përpara për rinovimin e ish-Bayer Leverkusen, Blaugrana do të ishte gati të paraqiste një ofertë – në rast të zgjedhjes së Font – për të bindur lojtarin të largohej nga Italia dhe të fluturonte për në Katalonia që në verën e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu