SKY – Pioli ka ende dyshime mbi formacionin! Mund të konfirmohet sulmi ndaj Bologna

Hakan Calhanoglu dëshiron të kthehet në fushë, pasi tifozët duan ta shohin përsëri, por nga lajmet e fundit që vijnë nga Milanello, fantazisti turk duhet të ulet në stol, të paktën nga minuta e parë.

Mesfushori sulmues, në fakt, gjatë karantinës së tij pësoi disa simptoma nga Covid dhe nuk është 100%.

Trajneri Pioli, në konferencën e tij për shtyp, tashmë kishte frikë nga mundësia për të mos rrezikuar lojtarin turk nga minuta e parë dhe lajmi i këtyre minutave është se trajneri kuqezi mund të rikonfirmojë sulmin që u pa në Bolonjë.

Siç raportohet nga Sky Sport, Stefano Pioli nuk duhet të rrezikojë Calhanoglu që në minutën e parë, duke pasur parasysh se gjendja atletike u ndikua fuqimisht nga dhjetë ditët e karantinës që detyroi turkun në shtëpi.

 Vetë trajneri vlerësoi sulmin dhe do të dukej i gatshëm të propozonte plotësisht “paketën” që i dha suksesin ndaj Bologna.

Në vend të Calhanoglu, pra, Rafael Leao, i cili fitoi penalltinë e tij të parë në Bolonjë, do të mbështeste Ibrahimovicin e paprekshëm.

Në anët e portugezit do të veprojnë Saelemaekers dhe Rebic, i cili gjeti golin me një goditje pas penalltisë së humbur nga Ibra.

Calhanoglu duhet të hyjë gjatë ndeshjes për të gjetur minuta në funksion të ndeshjeve të ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu