SKY – Milani me gjashtë mungesa ndaj Cagliarit, dyshimet e Piolit dhe lëvizjet e fundit në merkato

Manuele Baiocchini, i cili foli për Sky Sport 24, tregoi më të fundit në prag të Cagliari-Milan midis dëmtimeve dhe tregut të transferimeve:

“Urgjenca e Milan vazhdon, në Cagliari do të mungojnë gjashtë lojtarë. Rebic dhe Krunic janë akoma pozitivë, Bennacer dhe Gabbia janë ende të dëmtuar, Leao i skualifikohet dhe Calhanoglu, i cili nuk u stërvit as sot, i bashkohet kësaj liste.

Theo kishte kapërcyer trajnimin e djeshëm dhe u kthye në atë të sotëm, Calhanoglu nuk ishte as këtë mëngjes, kështu që 99% nuk ​​do të jenë në Cagliari.

Meité do të vendoset nesër nëse udhëton ose jo me ekipin. Përparësia në merkato vazhdon të jetë mbrojtësi dhe në këto orë, midis sot, nesër dhe të hënës, Milani do të përpiqet të mbyllë për Tomorin e Chelsea.

Formula është ajo e huazimit me të drejtë shlyerjeje. Chelsea kërkon 30 milion, Milani po punon për ta ulur këtë kërkesë.

Ndoshta do të jetë 25 ose 20 me bonuse, do të shohim se si Milan dhe Chelsea do të bien në një marrëveshje, të cilët ende duan ta mbyllin.

Pastaj është Mandzukic, është një kapitull i veçantë. Nuk ka diskutim për vlerën teknike, por Milani po bën vlerësime në aspekte të ndryshme.

SM: Mandzukic waiting for Milan's decision - talks ongoing with Chelsea  over defender

Ai është 34 vjeç, nuk është më shumë i ri. Mandzukic do të vinte dhe do të merrte të paktën 3 milion euro. Pastaj ai nuk ka luajtur një ndeshje zyrtare për gjashtë muaj.

Elliott ka promovuar gjithmonë vijën e gjelbër në treg, kjo do të përplaset pak me atë që pronarët kanë menduar që nga ardhja te Milani.

Duhet gjithashtu të thuhet se duke parë renditjen, menaxherët do të tundohen të marrin një lojtar kaq të fortë, mundësinë klasike të tregut, dhe për këtë arsye ata po mendojnë seriozisht për këtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu