SKY: Milani i çmendur pas portugezit të Manchester United! Formula dhe interesimi

Gazetari i Sky Sport, Luca Marchetti foli për interesimin e Milanit për Diogo Dalot te Manchester United: “Milanit i pëlqen shumë Diogo Dalot i cili po largohet nga Manchester United. Ai është një mbrojtës i djathtë, kështu që të mbërrijë do të duhet t’i bëhet vend, por as Conti dhe as Calabria duket se nuk do të largohen”.

“Milani, megjithatë, e pëlqen shumë këtë lojtar, është një mundësi sepse tani Manchester po e jep atë me huazim me detyrim. Gjithashtu është e mundur që Milani të vendosë të blejë Diogo Dalot dhe pastaj të shkojë dhe të marrë mbrojtësin qendror në huazim. Nuk mund ta përjashtojmë këtë lloj zgjidhjeje një javë përpara përfundimit të merkatos. Milani i ka duart në më shumë tavolina ”.

José Diogo Dalot Teixeira, i njohur thjesht si Diogo Dalot (Braga, 18 mars 1999), është një futbollist portugez, mbrojtës i Manchester United dhe ekipit kombëtar portugez nën-21.

Ai është një mbrojtës i djathtë teknikisht i talentuar dhe shumë i shpejtë, i zoti në zotërim të topit, i aftë të sigurojë asist për shokët e tij të skuadrës dhe i talentuar me një goditje të mirë.

Ai është veçanërisht është i aftë në fazën e shtytjes, por fiziku i strukturuar e bën atë shumë të aftë edhe në mbrojte, ku spikat në lojën ajrore dhe në diagonalet.

Gjithashtu mund të vendoset në anën e kundërt dhe si një anësor i mesfushës. Për shkak të karakteristikave të tij është krahasuar me João Cancelo dhe Dani Alves.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu