Sky – Milan, nesër stërvitja e parë e Pellegrit. Zgjedh numrin me të cilin vendosi rekord në Serie A. “Lojtari mezi pret…”

Koha për zyrtarizim nuk ka ardhur ende, por praktikisht Pietro Pellegri mund të konsiderohet një lojtar i ri i Milanit. Sulmuesi italian këtë mëngjes kreu ekzaminimet e zakonshme mjekësore në qytet, duke përmbushur çështjet burokratike.

Klasa e vitit 2001 e Monacos duhet të nënshkruajë përfundimisht kontratën me kuqezinjtë nesër në mëngjes. Sot nuk ishte e mundur për shkak të angazhimeve dhe takimeve të ndryshme të organizuara tashmë nga menaxherët (përfshirë atë për Bakayoko) dhe për këtë arsye gjithçka është shtyrë me 24 orë.

Pellegri ka ardhur me formulën e huazimit të rëndë plus të drejtën e blerjes. Operacioni i përgjithshëm që duhet të jetë rreth 7 milion euro.

Ndërkohë, ekipi editorial i Sky Sport ka njoftuar se nesër pasdite sulmuesi do të jetë në dispozicion të trajnerit Pioli dhe do të zhvillojë seancën e tij të parë stërvitore në Milanello.

Korrespondenti i Milanello Peppe Di Stefano konfirmoi se Pellegri e kaloi natën e tij të parë në Milano me një entuziazëm të madh, i gatshëm të zhytet plotësisht në aventurën e re kuqezi. Synimi i 20-vjeçarit është që të grumbullohet menjëherë për Milan-Cagliari fundjavën e ardhshme.

Ndërkohë, arrin edhe zbulimi për numrin e fanellës që Pellegri do të kishte zgjedhur të vishte. Nënshkrimi i ri i Milanit do të ketë numrin 64, numri me të cilin ai bëri debutimin e tij në Serie A në 2017 me Genoa dhe me të cilin ai shënoi golin e tij të parë zyrtar kundër Romës, duke vendosur rekordin.

Vitet e fundit te Monaco Pellegri ka ndryshuar disa numra, duke veshur gjithashtu numrin prestigjioz 9, por pa sukses.

Në sezonin aktual ai kishte zgjedhur 29-ën, ndërsa për Milanin ai vendosi të kthehej mbrapa, me shpresën se më në fund do të sillte fat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu