SKY: Lojtari i Barcelonas pranon Milanin, tani mbetet në duart e Laporta…

Milani vazhdon të lëvizë në merkato dhe sipas mundësive. Pasi Dalot është kthyer te Manchester United dhe duke te vështirë që të vijë sërish kuqezi – ndryshe nga situata Brahim Diaz – duhet një fuqizim dhe zëvendës i Theo Hernandez.

Objektivi i janarit, që ishte pranë kalimit kuqezi (në fund vendosi të qëndrojë në Barcelonë) quhet Junior Firpo.

Ginaluca di Marzio sonte ka azhornuar situatën në Speciale Calciomercato.

“Milani rikthehet përsëri te krahu i majtë i Barcelonës, Junior Firpo! Kuqzinjtë e kishin kontaktuar tashmë në janar për të qenë zëvendës Theo.

Lojtari ka dhënë ok për transferimin te Milani dhe Milani ka shfaqur interes konkret: janë të gjitha kushtet për të arritur akordin.

Varet pak nga formula: Milani do ta donte atë në huazim me të drejtën e blerjes, le të shohim nëse Barcelona do ta pranojë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu