SKY: Lajm i keq, ja gjendja e Ibrahimovic pas dëmtimit!

Sipas raportimit nga Peppe Di Stefano për Sky Sport, Zlatan Ibrahimovic pësoi një problem në bicipin femural.

Suedezi ndjeu një dhimbje dhe më pas u shemb në tokë pasi sakrifikoi veten për t’u rikthyer në mbrojtje.

Lëndimi do të duhet të vlerësohet me ekzaminime instrumentale për të kuptuar shkallën e tij.

Por, sipas “Rai Sport”, flitet për të paktën 4 javë larg fushave të lojës për suedezin. Megjithatë, nesër do të jetë më e qartë situata.

Humbja e suedezit do të ishte fatale për këtë Milan, pasi është ai pika e referimit për kuqezinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu