SKY – Kone te Milan nuk ka mbaruar! Gladbah në avantazh por Maldini ka pëlqimin e lojtarit

Duke folur në Sky Sport 24, Luca Marchetti u ndal së fundmi te situata e lidhur me Manu Koné, një mesfushor i ri i Toulouse i ndjekur nga Milani:

“Në Francë, midis skuadrave të tjera të interesuara për Koné,  kanë dhënë Borussia Monchengladbach të avantazhuar dhe më përpara me ofertën e saj për të siguruar talentin.

Deri më sot është ekipi që konkurrencë me Milanin. Nuk e përdor fjalën ankand sepse Milani nuk e bën ankandin.

Chi è Kouadio Koné, il talento del Tolosa messo nel mirino dal Milan |  Goal.com

Drejtuesit kuqezi kanë vendosur që objektivat e tyre në merkato kanë një çmim dhe nuk shkohet në ankand duke rritur ofertën.

Vlera është ajo që është identifikuar nga skautimi dhe nga ana ekonomike dhe financiare.

Milani lëviz brenda gjurmëve të caktuara. E vërteta është se Milani ka pëlqimin e lojtarit, Borussia mund të ofrojë edhe më shumë për kartonin e mesfushorit, por pëlqimi i lojtarit do të ketë ende një peshë të rëndësishme në merkato”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu