SKY – Ilicic te Milani? Dy kushte bazë nga kuqezinjtë!

Për disa ditë është folur për mundësinë që Milani të bëjë një përpjekje për Josip Ilicic në dritaren tjetër të tregut të transferimeve. Tashmë madje ka pasur kontakte me shoqëruesin e lojtarit.

Fantazisti slloven është një ide e vjetër e Frederic Massara, i cili kur ishte drejtor sportiv i Romës ishte përpjekur ta blinte atë pa sukses.

Mg Bergamo 24/02/2021 – Champions League / Atalanta-Real Madrid / foto Matteo Gribaudi/Image nella foto: Josip Ilicic PUBLICATIONxNOTxINxITA

Drejtori sportiv aktual i kuqezi duket përsëri i interesuar për lojtarin, e ardhmja e të cilit do të jetë larg Atalanta nëse marrëdhëniet me Gian Piero Gasperini nuk përmirësohen.

Ndjenja është se një divorc do të piqet në fund të sezonit.

Sot Corriere della Sera konfirmon se Ilicic mund t’i thotë lamtumirë Bergamos për shkak të marrëdhënieve jo të mira me Gasperini.

Atalanta po teston gatishmërinë e klubeve të ndryshme për të investuar te mesfushori sulmues slloven 33-vjeçar, kontrata e të cilit skadon në qershor 2022.

Përsëritet se Milani po mendon gjithashtu për Ilicic, por janë vendosur kushtet për këtë operacion.

Mund të bëhet në rast të lamtumirës së Hakan Calhanoglu dhe nëse shpenzimi për kartonin do të jetë i kufizuar (rreth 5 milion euro).

Mundësia e afrimit të një lojtari si Ilicic për një çmim të ulët mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme, padyshim duke të marrë parasysh moshën e tij dhe sa vite karrierë ai mund të ketë akoma…

Edhe skuadra të tjera e duan, natyrisht, por duhet theksuar se Atalanta do të përpiqet të përfitojë sa më shumë.

Priten zhvillime shumë shpejt dhe Ilicic nuk ka ndër mend të nxitohet. Ndoshta do të presë dhe për të parë nëse Milani do të shkojë në Champions ose jo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu