SKY: Ibrahimovic mbyll karrierën te Milani! Plani i klubit

Peppe di Stefano, gazetari i Sky Sport, foli për Milanin. Di Stefano bëri një përmbledhje për të ardhmen e lidhur me Zlatan Ibrahimovic dhe goditjet e mundshme hyrëse:

“Për të ardhmen në sulm qarkullojnë emrat e Scamaça dhe Vlahovic të cilët do të ishin plotësues me Ibrahimovic.

Plotësues sepse kur Ibra është atje, ai luan pa një zgjedhje teknike. Por këtë vit ai nuk ka qenë në dispozicion për shumë ndeshje, dhe për këtë arsye një sulmues tjetër do të kishte minuta.

Të dielën në orën 12.30 në vend të Ibrahimovic, Leao ndoshta do të luajë titullar, autor i 3-4 muajve jo shumë mirë pasi filloi sezonin mirë.

Leao mund të jetë vendimtar në këtë garë për Champions League. Ibrahimovic, megjithatë, mbetet në qendër të projektit dhe do të rinovojë kontratën e tij në ditët e ardhshme deri në qershor 2022.

Ai do të mbyllë karrierën e tij në Milano në pothuajse 41 vjeç, pasi është një lojtar unik dhe i dobishëm për Milanin, si në fushë ashtu edhe jashtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu