SKY – Formacioni i mundshëm ndaj Interit! Pioli ul në stol dy lojtarë

Sipas asaj që ka raportuar Sky Sport, Stefano Pioli do t’i japë Davide Calabria një pushim nesër në derbin e Coppa Italia kundër Interit: Dalot do të jetë në vendin e tij si mbrojtës i djathtë.

Sandro Tonali gjithashtu do të fillojë nga stoli, pastaj në mes të hapësirës së fushës nga minuta e parë pritet Meite përkrah Kessie.

Përpara, prapa Ibrahimovic, do të luajnë Saelemaekers, Diaz dhe Leao. Kështu që kjo është 11-tshja e mundshme kuqezi duke llogaritur edhe faktin se Donnarumma është i skualifikuar:

(4-2-1-3) Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Theo; Meite, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu